Wypalacz sadzy w saszetkach 10x100 g SADPAL II Zobacz większe

Wypalacz sadzy w saszetkach 10x100 g SADPAL II

Nowy produkt

Wypalacz sadzy SADPAL II

Wypalacz do węgla, drewna, mazut do kominków

W saszetkach

Pojemność: 1 kg

Więcej szczegółów

1097 Przedmioty

15,79 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Służy do dopalania sadzy i substancji organicznych (smolistych),w każdym miejscu kotła – palenisko - komora spalania – częściowo przewody kominowe do końcowego produktu – dwutlenku węgla i wody.

REGULARNE STOSOWANIE „SADPALU” ELEMINUJE:

1. zanieczyszczenia atmosfery sadzą (czarny dym),

2. wyższe węglowodory aromatyczne WWA typu 3,4 benzopirenu,

3. emisję tlenku węgla do atmosfery,

 

POWODUJE OBNIŻENIE:

1. obniża częstotliwość czyszczenia pieców, kominków z sadzy (złogów),

2. emisji dwutlenku siarki do atmosfery o 12-20% z tytułu oszczędności zużycia węgla,

3. zużycia węgla w zależności od jego kaloryczności o 12-20%,

4. w spalinach zawartości SO 2 i NOx o 10-20%,

5. szybkości korozji stalowych materiałów konstrukcyjnych palenisk rusztowych kotła i instalacji odprowadzających spaliny – wkłady kominowe,

6. temperatury spalin o 100ºC (obniżenie zużycia paliwa o 5%),

7. ogranicza zapalanie się sadzy w kominie.

 

WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWE I ZASTOSOWANIE „SADPALU”:

Istotą ,,SADPALU” II jest rozdrobnienie poniżej 150 mikronów i wilgotność 7-10% wagowych. To rozdrobnienie maszczególną wagę w kominkach opalanych drewnem. Im drobniejsze ziarna preparatu tym lepsza przyczepność, większa powierzchnia styku drobiny - drewna, a tym samym poprawa efektywności preparatu rzędu 25-30%. Stosowanie ,,SADPALU”II nie niszczy palenisk rusztowych i instalacji odprowadzających spaliny - przeciwnie przedłuża ich żywotność (ekspertyza AGH Inst. Inżynierii Materiałowej w Krakowie). ,,SADPAL” II nie jest środkiem palnym, wybuchowym ani toksycznym, przedawkowanie nie grozi żadnymi konsekwencjami. Z powodzeniem jest stosowany u tysięcy odbiorców indywidualnych. ,,SADPAL” II likwiduje sadzę i koksik przez ich dopalanie. Nie spalone węglowodory w tym benzopiren, są dopalane wraz z sadzą. Tlenek węgla utlenia się do dwutlenku węgla. Obniżenie w gazach wylotowych poziomu SO2 o 10-20% i NOx o 5-10% jest efektem ich związania przez składniki ,,SADPALU”.

„SADPAL” wykazuje działalność w następujących grupach:

- działanie czyszczące powierzchni kotłów,

- poprawianie procesów spalania – zmniejszenie unosu cząstek stałych i stężenia dwutlenku węgla w spalinach,

- obniżenie emisji SO 2 i NOx,

- ograniczenie korozji wysoko i niskotemperaturowej,

- obniżenie zapylenia.

Systematyczne stosowanie „Sadpalu” w proporcji 1-2 kg na 1 tonę węgla powoduje likwidację osadów – złogów w piecu i w instalacji grzewczej, utrzymując ich sprawność w okresie grzewczym. Dzięki temu przestoje na oczyszczenie pieca są krótkie i wiążą się tylko z oczyszczeniem z popiołów tylnej części pieca. Po zastosowaniu „Sadpalu” – w wyniku wypalenia lepiszcza jakim jest sadza – skorupa (złogi) zmienia swoją strukturę, rozluźnia się i opada. Nowa powłoka jest wypalana na bieżąco – ścianki pieca pozostają czyste. „SADPAL” nie powoduje glejowania (ekranów) elementów grzejnych - nie zawiera w swoim składzie dolomitu. Ze względu na w/w zalety jest szeroko stosowany w eksploatacji kotłów opalanych węglem, miałem, koksem, drewnem, pelletami, torfem, węglem brunatnym, zarówno w kotłowniach małych średnich jak i dużych. W zasadniczy sposób poprawia sprawność kotłów, utrzymując ściany kotła w czystym stanie. Każdy milimetr osadu (żużlu, złogu) na ściance pieca zwiększa zużycie paliw stałych o 10%.

SPOSÓB UŻYCIA:

Do kominków, piecy na pellety i pieców C.O. i innych wrzuca się całą saszetkę(opakowanie papierowe) na żar, następnie sprawdza się po 30 – 40 minutach, w razie potrzeby wrzucamy drugą. Praktyczną wskazówką ponownego użycia jest osadzenie się sadzy na drzwiczkach kominka, pieca.Wielkość opakowania zależy od wielkości kominka, pieca. Produkt jest pakowany w następujących wagach –50 i 100 g. Orientacyjna dawka to saszetka 50 gramów, na 4-6 kg żaru, w piecach na pellety wrzuca się saszetkę na retortę z paliwem. Dawkę i tak należy ustalić doświadczalnie, nie ma obawy przedawkowania, niedobór zaś będzie widoczny na ściankach kominka pieca. Dodatek ,,SADPALU” II daje wizualne doznania w kolorach płomieni (żółto - niebieski).

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wypalacz sadzy w saszetkach 10x100 g SADPAL II

Wypalacz sadzy w saszetkach 10x100 g SADPAL II

Wypalacz sadzy SADPAL II

Wypalacz do węgla, drewna, mazut do kominków

W saszetkach

Pojemność: 1 kg

30 innych produktów w tej samej kategorii: